When the moon is full, what will you need next? #1

Edici When the Moon Is Full, What Will You Need Next? jsme vymysleli s Apačkou a maximem na společné (ne)poradě v novojičínské Múze, anžto jsme o jejím předobrazu zběžně tlachali už dříve. Potomek z lásky; o menším nákladu i formátu; obsahující svým způsobem exkluzivní texty nebo jejich kompilaci. Osud tomu chtěl, že prvním číslem edice je Apaččina koncepční čtečka, která zahrnuje jak texty publikované ve Full Moonu, tak vybrané (tzv.) žurnály z profilu na last.fm, a články publikované v jiných outletech. 

Je zároveň zábavné a zajímavé (tento vztah není ve světě kolem nás nutně pravidlem) sledovat stylistický standard jednotlivých vstupů. Čím jsou články psané pro Lidové noviny formálně svázanější, tím jsou blogové zápisky z last.fm, které jsou bez výjimky osobně samozřejmé, rozpustilejší a logicky civilnější. Hovorové výrazy a slohové neuhlazenosti byly zachovány, žurnály byly doplněny o interpunkci a diakritiku tam, kde chyběla (prakticky všude). Ani vulgarismů se není třeba bát; jakkoli se mohou zdát samoúčelné, jsou především neškodné, dodávají punc reálnosti a, ano, jako byste místo souvislého textu dostali audio záznam.

Apačka je jeden z nejpřirozenějších autorů, s jakými jsem se setkal, a to neuvádím jen proto, že jsme blízké kamarádky. Je schopná několika stylistických poloh a ve všech je svá. Jak píšu, čtečka je koncepční, ve smyslu zacyklená. Vyvstávají nové souvislosti, vedle sebe najednou leží texty, které k sobě přímo odkazují, což nemuselo být dříve patrné. Starší citace se ocitají v nových, aktualizovaných kontextech, osahávají nově nabízenou hloubku a nabývají. Ač se to na první pohled nemusí zdát, jsou velmi introspektivní. Apačka ve svém psaní zkoumá sebe samu, posouvá své hranice a hmatatelně roste – jak ve zkušenosti, tak v pohodlí jednotlivých slohovek. Články pro Full Moon jsou aktivním pojítkem mezi ležérností žurnálů a oficiálností novin. Čtečka je půvabnou ukázkou vývoje a pozadí jedné hudební publicistky, jakkoli je, jsem si jistý, na takové označení háklivá. Flesh and blood need flesh and blood.

Apačka je nebývalý dříč, bojovnice, která je zklamaná, kdykoli jí únava zabrání nespat čtvrtý den v kuse. (To dost možná není tak úplně pravda, ale kdo mi to vyvrátí?) Za dobu, co se známe, jsem se od ní naučil spoustu věcí. Možná si jich ani není vědomá, ale jak ji znám, je. Přichystala mi ponětí o pořádání koncertů, naučila mě, jak se s ničím zbytečně nemazlit, a na svém vlastním příkladu předvedla, že je většinou lepší být zticha. Taky jsem od ní pochytil hodně muziky. Je ale jenom jedna kapela, která mi dohodila ji. Byli to pAper chAse s deskou Young Bodies Heal Quickly, You Know?: „But would you take it: a bullet for me? I didn’t think you would – get a witness.“ Jsem svědkem téhle čtečky, kulkama ještě šetřete. (bro)

 When the moon is full...?

Za letního úplňku, 13. srpna 2011, vyšel první díl limitované série When the Moon Is Full, What Will You Need Next? Je to Reader (čtečka nebo sborník, chcete-li) Apačky z Full Moonu. Je tam spousta metalu a country v grafickém minimalu Carton Clanu. Můžete koupit za symbolických 66 Kč v e-shopu, v Praze v Tribu nebo Rekomandu nebo jako PDF (taky v e-shopu za ještě symboličtějších 33 Kč).

E-shop: fullmoonmag.bigcartel.com (včetně elektronické PDF verze)
Na krámě: Rekomando (Trojanova 9, Praha 2) nebo Tribo (Lidická 8, Praha 5)

 
Full Moon #44

 

Vánoční výprodej

Přátelé, Vánoce! Předplatné Full Moonu nyní pořídíte za speciální cenu 599 Kč. Ho ho ho! Darujte s poukazem pod stromeček a vyberte si jeden z dalších dárků pro sebe. Pište produkční Jitce na predplatne@fullmoonmagazine.cz nebo volejte 775 225 838. A co tady máme? Komiks Aleše Kota ZERO; audiobook Solaris; nové CD Tara Fuki Winna; poukaz do tetovacího studia TRIBO v hodnotě 500 Kč. Veselé Vánoce!

App_likace

iKonečně! Aplikace pro digitální Full Moon je k dispozici na AppStore od 6. srpna, prozatím pouze pro uživatele iPadů a iPadů mini. Cena za jedno číslo je €1.79, půlroční předplatné stojí €9.99, roční €17.99. Archiv zdarma! Android on the way.
Full Moon na AppStore >>>

Full Moon on Stage

Kompilaci sestavenou ze skupin a interpretů, kteří vystoupí na Full Moon stage festivalu Colours of Ostrava 2014 stahujte na:
fullmoon.bandcamp.com >>>

Kalendář

Full Moon #44 8. prosince
Full Moon #45 7. ledna
Full Moon #46 4. února
Full Moon #47 5. března
Full Moon #48 7. dubna
Full Moon #49 4. května
Full Moon #50 2. června
Full Moon #51/52 2. července
Full Moon #53 31. srpna
Full Moon #54 29. září
Full Moon #55 27. října
Full Moon #56 25. listopadu
Full Moon #57 5. ledna 2016

Wanted!

Hledáme hudební fanoušky! Jediné opravdové lidi, blázny, blázny do života, ukecané blázny, cvoky k spasení, ty, kteří chtějí mít všechno - a hned!, kteří nikdy nezívají a neříkají věci - co - se - sluší, ale hoří, hoří, jako báječná rachejtle... Full Moon a FMZ hledají kluky, holky, kamarády a lásky.

Latte Night 2.0

Hudební průvodce na rádiu Street Culture. Výběr z tzv. "nejlepších kapel na světě" pouští Apačka a Sheresky. Součástí pořadu jsou tipy na koncerty a desky, retro, drby a spousta přeřeků. Každý třetí čtvrtek v měsíci od 21:00, reprízy v neděli 16:00 a pondělí 11:00.
Latté Night @ StreetCulture >>

Moonshine na R1

Moonshine může být pokojný a netečný svit luny, nebo taky pěkně ostrá, podomácku pálená kořalka. Moonshine - noční pořad na Radiu 1 - pokrývá všechno od tklivých klavírních sonát až po fáze měsíce poslední desky Converge. Moonshine - journey through a-symmetry, jednou za 14 dní v noci z úterý na středu s Ginger a Apačkou.
Moonshine @ Radio 1 >>

Moonride

První televizní pořad pod vlivem úplňku aneb jak dostat do hájemství hair metalu pop, rap, elektronku a další zakázané žánry. Každý týden osm klipů, které slouží zároveň jako pozvánka na koncerty a tipy na nová alba. Uvádí Michal, premiéra každé úterý v 19:00, první repríza v 1:00 v noci z úterý na středu, poslední v sobotu ve 14:00.

 

 

 
toplist